Nová vysoce výkonná fréza SX od firmy FRAISA byla vyvinuta přímo pro obrábění korozivzdorných a kyselinovzdorných ocelí. Jejími znaky jsou vysoká univerzálnost, silný řezný výkon a dlouhá životnost.

Nespočet obráběcích testů byl zaměřen na optimalizaci řezné geometrie tak, aby bylo dosaženo maximální stability s velmi malým třením při odvodu třísek. Základ vysoce výkonných fréz SX tvoří ultra jemnozrnný tvrdokov. K ochraně tvrdokovu před vysokými teplotami a abrazivním opotřebením byl vybrán extrémně hladký tvrdý povlak DURO-SI. Hardware frézy byl tak definován dokonale sladěnými komponenty.

Široké spektrum využití pro vysoce výkonné frézy SX je taktéž velkou výhodou této technologie. Kromě hlavního účelu, pro který byly navrženy, tedy procesů HPC, jsou tyto frézy ideální také pro obrábění HDC.

Tyto znalosti jsou integrovány v novém kalkulátoru řezných dat ToolExpert 2.0 a zaručují jednoduchou, spolehlivou a rychlou implementaci ve výrobě. To usnadňuje frézování obtížných nerezových a žáruvzdorných ocelí.

Po použití mohou být nástroje obnoveny do původního stavu pomocí renovační služby FRAISA ReTool® a později po skončení životnosti recyklovány prostřednictvím služby ReToolBlue.

ToolExpert  pro optimální řezná data.

Prospekt Fraisa frézy SX
Oblíbený 2.14 MB
3. 1. 2022

SX 30