Nová generace fréz SpheroX otevírá působivé vyhlídky: Tam, kde klasické obrábění HSC dosáhne svých limitů, lze s procesy HDC obrábění otevřít nové horizonty výkonnosti. SpheroX byl navržen pro procesy HDC a přesvědčí vysokou rychlostí úběru materiálu, který může výrazně zvýšit produktivitu ve srovnání s konvenčními frézami.

Nové frézy SpheroX byly vyvinuty speciálně pro vysoce výkonné hrubování a dokončování tvrdých a vysoce tvrdých ocelí, jako je HSS. Nástroje poskytují vynikající výsledky při obrábění hlubokotažených, vstřikovacích a tlakově litých forem, ale také při tváření plného materiálu.

Spektrum materiálů, na které je lze použít, zahrnuje oceli v rozsahu tvrdosti od 50 do 70 HRC. Kulový rádius s úzkou tolerancí +/–0,005 mm je základem rozměrové přesnosti nových fréz SpheroX.

Nový povlak DURO-SI snižuje opotřebení nástroje a zaručuje dlouhodobou rozměrovou přesnost obrobku. To má za následek velké zvýšení produktivity. Nová generace SpheroX se vyznačuje univerzální využitelností, vysokou produktivitou a dlouhou životností nástroje.

ToolExpert  pro optimální řezná data.

 {rsfiles path="katalogy-prospekty/nastroje/fraisa/SpheroX Ball Nose End Mill_2021_EN.pdf"}

H7490.PNG